Náš tým
vedoucí lékařMUDr. Petr Kos
lékař - specialista v oboru ortopedie a traumatologie
Je vedoucím lékařem kliniky ReGeneo. Od ukončení studií do roku 2022 působil na Klinice dětské a dospělé ortopedie a traumatologie 2. LF UK a FN v Motole, kde byl řadu let vedoucím lékařem dětských ortopedických ambulancí. Od roku 2022 působí jako vedoucí lékař ortopedických ambulancí Diagnostického centra Nemocnice Hořovice, nyní polikliniky Akeso. Odborné zkušenosti získal na řadě tuzemských pracovišť i na zahraničních stážích. Má za sebou bohatou publikační činnost a pravidelně se účastní tuzemských i mezinárodních kongresů. V rámci vědecké činnosti se zaměřil především na problematiku lidské chrupavky a kloubních náhrad. Je členem České společnosti pro ortopedii a traumatologii pohybového ústrojí, Společnosti rehabilitační a fyzikální medicíny, Federace ortopedických protetiků či Ortopedicko-protetické společnosti. Absolvoval mj. kurz myoskeletální medicíny, kurz Sonografie dětské kyčle, kurz Sonografie pohybového aparátu či kurz ultrazvukem navigovaných punkcí.
lékařkaMUDr. Michaela Dimitrovová
LÉKAŘKA V OBORU REHABILITAČNÍ A FYZIKÁLNÍ MEDICÍNA
Rehabilitační lékařka naší kliniky, vystudovala 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Dříve pracovala v Rehabilitační nemocnici v Berouně, aktuálně je lékařka Rehabilitačního oddělení Nemocnice Na Pleši a působí i na dalším ambulantním pracovišti v Praze. Absolvovala kurz myoskeletální medicíny či Dynamické neuromuskulární stabilizace (DNS), jejichž prvky ráda využívá při práci s klienty, například při terapii akutních bolestí zad. Dále se zaměřuje na neurologické diagnózy. Je členkou výboru Mladých rehabilitačních lékařů. Preferuje celostní přístup k pacientovi, léčbu příčiny obtíží místo následků. Rehabilitaci vnímá jako nástroj ke zlepšení, udržení či navrácení kvality života pacientů. Aktivní pohyb bere jako nedílnou součást každého dne. Ve svém volném čase ráda sportuje a tráví čas v přírodě - nejraději během či procházkou.
Bc. Kateřina Sonntag
Fyzioterapeutka / ACCOUNT MANAGER
Po studiu fyzioterapie na fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT získala praxi v několika státních i soukromých rehabilitačních zařízeních. V současnosti se zaměřuje hlavně na ambulantní dospělé i dětské pacienty od 3 let. Specializuje se na pacienty s vertebrogenními obtížemi, léčbu bolestivých a poúrazových stavů. Zakládá si na komplexně vedené terapii, při které využívá znalosti vývojové kineziologie, principy Dynamické neuromuskulární stabilizace (DNS) dle profesora Koláře, Aktivní segmentální centrace, Mobilizační techniky a techniky měkkých tkání včetně Míčkové facilitace, Kinesiotaping a poznatky z dalších odborných kurzů, například Kurz mobilizací, Komplexní terapie ramene. Dále se věnuje rehabilitaci gastroezofageálního refluxu.
Mgr. Alžběta Anna Šimurdová
Fyzioterapeutka
Vystudovala obor fyzioterapie na fakultě biomedicínského inženýrství při ČVUT. Na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy dokončuje obor Aplikovaná tělovýchova a sport osob se specifickými potřebami. Zkušenosti získala na stážích v různých specializovaných rehabilitačních zařízeních, léčebných ústavech a lázních. Při práci s oblibou využívá kombinace více fyzioterapeutických konceptů. Absolvovala například kurz Spirální stabilizace MUDr. Smíška či kurz kineziotapingu. Ve volném čase se nejvíce věnuje volejbalu a beachvolejbalu.
Mgr. Lukáš Kučera
Fyzioterapeut
Vystudoval fyzioterapii na 2. Lékařské fakultě a na fakultě Tělesné výchovy a sportu UK v Praze. Dříve pracoval v Rehabilitační nemocnici Beroun a spolupracoval s fotbalovou akademií Bohemians 1905. Nyní je fyzioterapeutem v Ústavu sportovního a preventivního lékařství a Fitness Clinic, kde dohlíží na správnou techniku cvičení. Specializuje se na sportovce, pacienty s bolestmi zad či poúrazovými stavy, gynekologickou problematiku a pánevní dno, prevenci u dětských pacientů. Rád využívá individuální kombinaci terapeutických konceptů, např. Fasciální Manipulace dle Stecca, metodu L. Mojžíšové, McKenzie, DNS, kinesiotaping, respirační a viscerální fyzioterapii. Rád také využívá laserovou léčbu a další moderní metody. Terapie doplňuje o cílené cvičení s využitím jógy, DNS a ComplexCore. Jeho hlavním cílem je motivovat klienta ke zdravému životnímu stylu a podporovat jej ve sportovních aktivitách.
Bc. Michaela Farová
Fyzioterapeutka
Po studiu fyzioterapie na Jihočeské univerzitě v současnosti dokončuje magisterské studium na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. Zkušenosti získala na stážích v rehabilitačních zařízeních v ČR i zahraničí , např. Litva, Rakousko, Nepál. K práci se sportovci ji přivedla atletika, kterou závodně dělala více než 10 let. Nyní působí jako fyzioterapeutka u italské a rakouské reprezentace v různých sportech. Při práci ráda kombinuje více fyzioterapeutických konceptů. Absolvovala kurzy jako suchá jehla, kineziotaping a mobilizace v kontextu svalových řetězců. Ve volném čase se věnuje běhání, cestování a volejbalu.
Bc. Petra Čermáková
Fyzioterapeutka
Vystudovala fyzioterapii v Praze na Klinice rehabilitace a tělovýchovného lékařství 2. LF Univerzity Karlovy a FN v Motole pod vedením prof. PaedDr. Pavla Koláře, Ph.D. Další pracovní zkušenosti získala v Rehabilitační nemocnici Beroun a nyní pracuje na Rehabilitační klinice Malvazinky. Důraz klade na individuální přístup k pacientovi s využitím zavedených terapeutických konceptů např. senzomotorické stimulace při terapii funkčních poruch pohybového aparátu; principů vývojové kineziologie s aplikací technik dynamické neuromuskulární stabilizace v kombinaci s měkkými a mobilizačními technikami. Aktivní část terapie je zasazena do komplexních pohybových vzorů, které jsou pacientovi vlastní v jeho reálném životě. Intenzivně se věnuje i józe a využívá její propojení s fyzioterapií s cílem vytvořit zdravý a vyvážený přístup k životu.
Mgr. Gabriela Pelánová
Fyzioterapeutka
Studium absolvovala na fakultě biomedicínského inženýrství při ČVUT. Má bohaté zkušenosti, které získala na několika specializovaných pracovištích v oboru ortopedie i neurologie. Rehabilituje dospělé i dětské pacienty od 3 let. Při práci kombinuje poznatky z řady odborných kurzů, například Dynamické neuromuskulární stabilizace dle prof. Koláře, Senzomotorické stimulace, Spirální stabilizace, Synergické reflexní terapie, mobilizačních technik a technik měkkých tkání, kineziotapingu a dalších. Zabývá se intenzivně ergonomií pracovního prostředí, zaměřuje se na problematiku a terapii nohou. V terapiích ráda propojuje cvičení s jógou a zdravým posilováním.
Bc. Petra Michalová
Masérka
Vystudovala obor Ortotik-protetik na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze. Na stejné fakultě dokončuje obor Aplikovaná tělovýchova a sport osob se specifickými potřebami. Zkušenosti získala na stážích a praxích v různých rehabilitačních zařízeních. Masážím se intenzivně věnuje již několik let a absolvovala certifikovaný kurz, především se zabývá sportovní a relaxační masáží. Z dalších kurzů absolvovala například kurz kinesiotapingu, Feldenkraisovy metody, Alexanderovy metody či kompenzačního cvičení.
Mgr. Monika Němečková
Nutriční specialistka
Vystudovala obor nutriční specialista na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Dlouhodobě se zabývá stravou spojenou s diabetem a obecně se zdravým životním stylem. Poradí Vám, jak se stravovat jednoduše, aby to nebyl stres, ale aby Vás příprava jídla a samotné plánování bavilo. Vysvětlí Vám základní problémy spojené s výživou a poradí s případnými alergiemi, intolerancemi a navrhne, čím dané potraviny nahradit. Zastává názor, že jídlo má nejen dobře chutnat, ale i chutně vypadat.
Bc. Michaela Bičianová
Nutriční terapeutka
Vystudovala obor nutriční terapeut na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Podpoří Vás na cestě ke změně životního stylu a naučí, jak si sestavit plnohodnotný jídelníček pro Vaše aktuální potřeby. Zjistíte, že stravovat se vyváženě není složité ani časově náročné a s trochou plánování Vám vaše dny naopak usnadní. Zastává názor, že pro změnu není třeba striktní dodržování předepsaného plánu, nejvíce nám přinesou malé postupné obměny současných návyků. Působila také v Centru sportovní medicíny, kde spolupracovala se sportovci. Sama se přes deset let aktivně věnovala vrcholovému sportu, chápe proto reálné potřeby sportovců.