Náš tým

vedoucí lékařka
MUDr. Andrea Švojgrová
atestovaná lékařka v oboru Rehabilitační a fyzikální medicína

Vedoucí lékařka naší kliniky, do roku 2020 primářka Oddělení rehabilitační péče Nemocnice Říčany. Dříve působila na Klinice rehabilitačního a tělovýchovného lékařství 2. LF UK a FN Motol pod vedením prof. PaedDr. Pavla Koláře, Ph.D. Kromě ambulance vede také poradnu pro poruchy pánevního dna, intenzivně se zabývá myoskeletální terapií, specializuje se na terapii akutních bolestí zad. Je členkou výboru Společnosti pro rehabilitační a fyzikální medicínu, spoluzakladatelkou a členkou výboru Spolku mladých rehabilitačních lékařů či členkou Společnosti pro myoskeletální medicínu. Absolvovala úspěšně kurz lektora myoskeletální medicíny, dále například kurz laserové a Tecar terapie, kurz výživového poradce a sportovní dietologie, sonografie pohybového aparátu nebo kinesiotapingu.

vedoucí lékař
MUDr. Petr Kos
Atestovaný lékař - specialista v oboru ortopedie a traumatologie

Je vedoucím lékařem ReGeneo. Celou profesní kariéru působí na Klinice dětské a dospělé ortopedie a traumatologie 2. LF UK a FN v Motole, kde je v současnosti vedoucím lékařem dětských ortopedických ambulancí. Další zkušenosti získal např. v Artroskopickém centru Nemocnice Beroun a na zahraničních stážích. Má za sebou bohatou publikační činnost a aktivně se účastní tuzemských i mezinárodních odborných kongresů. V rámci vědecké činnosti se zaměřil především na problematiku lidské chrupavky a kloubních náhrad. Je členem České společnosti pro ortopedii a traumatologii pohybového ústrojí a Společnosti rehabilitační a fyzikální medicíny. Absolvoval mj. kurz myoskeletální medicíny, kurz Sonografie dětské kyčle, kurz Sonografie pohybového aparátu či kurz ultrazvukem navigovaných punkcí.

Bc. Kateřina Sonntag
Fyzioterapeutka / ACCOUNT MANAGER

Po studiu fyzioterapie na fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT získala praxi v několika státních i soukromých rehabilitačních zařízeních. V současnosti se zaměřuje hlavně na ambulantní dospělé i dětské pacienty od 3 let. Specializuje se na pacienty s vertebrogenními obtížemi, léčbu bolestivých a poúrazových stavů. Zakládá si na komplexně vedené terapii, při které využívá znalosti vývojové kineziologie, principy Dynamické neuromuskulární stabilizace (DNS) dle profesora Koláře, Aktivní segmentální centrace, Mobilizační techniky a techniky měkkých tkání včetně Míčkové facilitace, Kinesiotaping a poznatky z dalších odborných kurzů, například Kurz mobilizací, Komplexní terapie ramene. Dále se věnuje rehabilitaci gastroezofageálního refluxu.

Mgr. Gabriela Pelánová
Fyzioterapeutka

Studium absolvovala na fakultě biomedicínského inženýrství při ČVUT. Má bohaté zkušenosti, které získala na několika specializovaných pracovištích v oboru ortopedie i neurologie. Rehabilituje dospělé i dětské pacienty od 3 let. Při práci kombinuje poznatky z řady odborných kurzů, například Dynamické neuromuskulární stabilizace dle prof. Koláře, Senzomotorické stimulace, Spirální stabilizace, Synergické reflexní terapie, mobilizačních technik a technik měkkých tkání, kineziotapingu a dalších. Zabývá se intenzivně ergonomií pracovního prostředí, zaměřuje se na problematiku a terapii nohou. V terapiích ráda propojuje cvičení s jógou a zdravým posilováním.

Bc. Petra Čermáková
Fyzioterapeutka

Vystudovala fyzioterapii v Praze na Klinice rehabilitace a tělovýchovného lékařství 2. LF Univerzity Karlovy a FN v Motole pod vedením prof. PaedDr. Pavla Koláře, Ph.D. Další pracovní zkušenosti získala v Rehabilitační nemocnici Beroun a nyní pracuje na Rehabilitační klinice Malvazinky. Důraz klade na individuální přístup k pacientovi s využitím zavedených terapeutických konceptů např. senzomotorické stimulace při terapii funkčních poruch pohybového aparátu; principů vývojové kineziologie s aplikací technik dynamické neuromuskulární stabilizace v kombinaci s měkkými a mobilizačními technikami. Aktivní část terapie je zasazena do komplexních pohybových vzorů, které jsou pacientovi vlastní v jeho reálném životě. Intenzivně se věnuje i józe a využívá její propojení s fyzioterapií s cílem vytvořit zdravý a vyvážený přístup k životu.

Bc. Alžběta Anna Šimurdová
Fyzioterapeutka

Vystudovala obor fyzioterapie na fakultě biomedicínského inženýrství při ČVUT. Na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy dokončuje obor Aplikovaná tělovýchova a sport osob se specifickými potřebami. Zkušenosti získala na stážích v různých specializovaných rehabilitačních zařízeních, léčebných ústavech a lázních. Při práci s oblibou využívá kombinace více fyzioterapeutických konceptů. Absolvovala například kurz Spirální stabilizace MUDr. Smíška či kurz kineziotapingu. Ve volném čase se nejvíce věnuje volejbalu a beachvolejbalu.

Bc. Petra Michalová
Masérka

Vystudovala obor Ortotik-protetik na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze. Na stejné fakultě dokončuje obor Aplikovaná tělovýchova a sport osob se specifickými potřebami. Zkušenosti získala na stážích a praxích v různých rehabilitačních zařízeních. Masážím se intenzivně věnuje již několik let a absolvovala certifikovaný kurz, především se zabývá sportovní a relaxační masáží. Z dalších kurzů absolvovala například kurz kinesiotapingu, Feldenkraisovy metody, Alexanderovy metody či kompenzačního cvičení.

Bc. Štěpán Němec
Fyzioterapeut

Studium absolvoval na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze, kde dále dokončuje magisterské studium. Pracovní zkušenosti získal v několika rehabilitačních zařízeních, mimo jiné Jedličkově ústavu či při rehabilitaci pacientů s Huntingtonovou chorobou. Získal osvědčení instruktora fitness, absolvoval například kurzy kineziotapingu, mobilizací, Level 1 Neurokinetic therapy. Ve volném čase se věnuje bojovým uměním, kalisthenice nebo Tai Chi. Své pacienty se snaží vést k tomu, aby si mohli bez omezení a bolestí užívat pohyb, který je baví.

Mgr. Monika Němečková
Nutriční specialistka

Vystudovala obor nutriční specialista na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Dlouhodobě se zabývá stravou spojenou s diabetem a obecně se zdravým životním stylem. Poradí Vám, jak se stravovat jednoduše, aby to nebyl stres, ale aby Vás příprava jídla a samotné plánování bavilo. Vysvětlí Vám základní problémy spojené s výživou a poradí s případnými alergiemi, intolerancemi a navrhne, čím dané potraviny nahradit. Zastává názor, že jídlo má nejen dobře chutnat, ale i chutně vypadat.

Bc. Michaela Bičianová
Nutriční terapeutka

Vystudovala obor nutriční terapeut na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Podpoří Vás na cestě ke změně životního stylu a naučí, jak si sestavit plnohodnotný jídelníček pro Vaše aktuální potřeby. Zjistíte, že stravovat se vyváženě není složité ani časově náročné a s trochou plánování Vám vaše dny naopak usnadní. Zastává názor, že pro změnu není třeba striktní dodržování předepsaného plánu, nejvíce nám přinesou malé postupné obměny současných návyků. Působila také v Centru sportovní medicíny, kde spolupracovala se sportovci. Sama se přes deset let aktivně věnovala vrcholovému sportu, chápe proto reálné potřeby sportovců.