Rehabilitace u post-covidového syndromu

Některé z problémů post-covidového syndromu, mezi které patří především přetrvávající dechové obtíže, únava, bolesti kloubů a svalů, ztráta výkonnosti či poruchy spánku, může vyřešit nebo zmírnit odborně vedená rehabilitace. Ta by měla být zahájena co nejdříve po ukončení izolace - ideálně dva týdny po odeznění akutních příznaků nemoci.

Pro správně vedenou rehabilitaci post-covidového syndromu je důležité vstupní vyšetření rehabilitačním lékařem, který určí u každého pacienta individuální plán terapie. Dalším krokem je komplexní fyzioterapeutická péče zacílená na zlepšení celkové fyzické kondice, posílení oslabených svalů a zlepšení dýchání pomocí speciálních přístrojů. Vhodným doplňkem je také akupunktura, která podporuje funkce vegetativního nervového systému, aktivuje imunitní systém a posiluje regeneraci organismu.

Jako součást respirační fyzioterapie u nás používáme moderní přístroj PowerBreathe K5, založený na principu rezistenčního tréninku. Pomáhá posilovat dýchací svaly, zvyšuje jejich sílu a vytrvalost. Je vhodný také pro rekreační a vrcholové sportovce, osoby se zvýšenou zátěží dýchacího aparátu, např. herce, zpěváky, hráče na dechové nástroje.

Další pomůcka, s kterou vás naučíme pracovat, je Respiron, ideální pro domácí terapii. Tento jednoduchý přístroj slouží ke zkvalitnění dýchání a obnově dechového stereotypu. Pomáhá udržovat funkci a kapacitu plic, posiluje dýchací svaly, podporuje hluboké dýchání, kterým se zbavujeme nadbytečných hlenů.

Pro více informací prosím kontaktujte naši recepci.

Zaujala vás naše nabídka? Objednejte se k nám.